Przyzwolenie na kobiecość

Emocje, Wypowiedz eksperta |
Przyzwolenie na kobiecość

Być kobietą w świecie. Żonglować pełnionymi przez siebie rolami zachowując przy tym stan równowagi. Słyszeć potrzeby innych i uparcie wracać do swoich, by ich nie pominąć. Odnosić się z szacunkiem do swojego ciała i jego księżycowego cyklu. Podążać za energiami, które się pojawiają, dawać im głos lub wyciszać w zależności od tego, co nam służy.

Zarządzać wewnętrznym królestwem sygnałów, odczuć i myśli. Oddalać myśli, które nam nie służą. Być przy sobie. Wzmacniać siebie. Kochać siebie z całych sił. Obejmować siebie uwagą i oplatać rękami swoje ciało mówiąc do siebie jak do ukochanego dziecka. Koić i balsamować. Otaczać opieką i solidnymi granicami. Nie oczekiwać, a być w przytomnym wyczekiwaniu. Nie zamykać się, a być w życzliwej otwartości.

Pozwolić mężczyżnie wiosłować, a sobie podziwiać widoki, dzieląc się z nim przy tym swoim doświadczeniem. Otwierać przed nim nieznane mu dotąd obszary. Wskazywać drogę poprzez przykład, z miłością. Po prostu być. Stać w swojej mocy i przy sobie. Czerpać z nieskończonego źródła, by ładować swoje własne akumulatory. Dzielić się sobą nie tracąc siebie.

Cieszyć się jak dziecko. Tańczyć, śmiać się i hasać, pozwalając życiu swobodnie płynąć przez swoje ciało. A kiedy przyjdzie czas, uprzejmie i stanowczo wycofać się w w wewnętrzny mrok, by wrócić zeń mocna i czysta.

Świat pozwala nam na to, na co same dajemy sobie przyzwolenie.

Z miłością do wszystkich kobiet i kobiecości,
Ewa Stelmasiak

Chcesz przeczytać wywiady z innymi ekspertami – zapraszam tutaj!Ewa Stelmasiak

założycielka The Wellness Institute w Warszawie, certyfikowana coach zdrowia i wellness, trenerka, edukatorka, autorka artykułów naukowych na temat wellness i prelegentka na międzynarodowych konferencjach w Europie i USA. Sprowadziła do Polski naukowe podejście do wellness. Jest autorką koncepcji ewolucyjnej wizji medycyny i nowej definicji wellness. Jako coach pomaga zarówno osobom zdrowym, jak i chorym w procesie radzenia sobie z chorobą i stresem, wprowadzania zmian w stylu życia, dbania o siebie oraz życia zdrowo i pięknie – nawet, jeśli jest to życie z chorobą. Wierzy, że procesy samouzdrawiania mogą być wsparte przez efektywny i pełen miłości coaching.

zobacz www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *