Okłady z oleju rycynowego dla zdrowia macicy

Okłady z oleju rycynowego dla zdrowia macicy

Jednym z komponentów mojej terapii są okłady z oleju rycynowego. Zaczęłam je stosować ponad 1,5 roku temu na wskazanie mojej ginekolog.

Przyznam szczerze, byłam bardzo ale to bardzo sceptyczna co do tego działania.

Zastanawiało mnie w jaki sposób codzienny okład na podbrzusze może mi pomóc wyeliminować bóle. Nie dość, że mocno czasochłonne  – to wątpliwe.

No dobra, postanowiłam spróbować.

Stosowałam tak jak było mi przykazane – codziennie. Szybko zmieniłam zdanie. Już po 2 cyklach – stosując okłady i oczywiście inne zalecenia, zobaczyłam sporą różnicę. Obecnie, nawet w przypadku pobolewania jelit czy niestrawności stosuję tą procedurę.

Olej rycynowy to jeden z najstarszych środków medycyny naturalnej świata.

W Chinach i w Indiach stosowano olej rycynowy do pobudzenia porodu i wydalenia łożyska, w Persji do łagodzenia objawów epilepsji. Tak samo znany był ten lek w Afryce, Grecji i Ameryce. W starożytnym Rzymie znany był jako Palma Christi, czyli dłoń Chrystusa, i ta nazwa używana jest do dzisiaj.

Głównym składnikiem oleju rycynowego (około 80%) jest 18-węglowy monogliceryd kwasu rycynolowego.

W jego składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów olejowego, linolowego i innych. Olej rycynowy ma postać gęstej, bezbarwnej lub jasnożółtej cieczy, która w kontakcie z powietrzem gęstnieje, ale nie twardnieje.

Edgar Cayce – ojciec medycyny holistycznej, który jako pierwszy leczył całego człowieka tj. ciało, umysł i ducha, a nie tylko samo ciało, odkrył szerokie możliwości stosowania oleju rycynowego, zwłaszcza w leczeniu narządów wewnętrznych.

Polecał on stosowanie okładów, które pobudzają mechanizmy obronne organizmu, poprawiają krążenie i pomagają odbudować homeostazę w organizmie (równowagę między komórkami). Zauważył też, że okłady pomagają w chorobach, w których z powodu zaburzenia obiegu limfatycznego następuje niewystarczające usuwanie toksyn z całego organizmu, bądź z chorych miejsc.

Dzięki przekazom Edgara Caycego świat pozyskał ze skarbca starożytnej medycyny skuteczny preparat, który teraz możemy prostym domowym sposobem stosować do leczenia wielu chorób wewnętrznych i zewnętrznych.

Okłady z oleju rycynowego pobudzają maleńkie naczynka chłonne śluzówki jelita grubego – wystarczą dwie godziny, by stwierdzić wzrost liczby komórek T-11 i limfocytów. Te działania wzmacniają system immunologiczny.

Okłady z oleju rycynowego wnoszą bardzo wiele w radzeniu sobie z dolegliwościami kobiecymi

Olej rycynowy jest z powodzeniem stosowany w celu rozpuszczenia i wysuszenia torbieli, mięśniaków, guzów, brodawek, narośli, i innych nagromadzonych toksyn.

Ogólne wskazówki jak wykonać okład:

złóż flanelę w kształt, jaki będzie odpowiedni, dla miejsca, na które chcesz ją położyć. Nalej trochę oleju na flanelę. Nie musi ociekać olejem, musi być zwilżona. Połóż ją wilgotną stroną na całym obszarze (podbrzusze). Połóż na okład plastikową torebkę bądź folię, by go przykryła, by ochronić ubrania i ręcznik przed olejkiem.

Połóż na całość termofor, by utrzymać okład w cieple. Połóż na wszystkim złożony ręcznik. Zostaw okład na 60 – 90 minut.

Po tym czasie wycieramy skórę wodą z rozpuszczoną w niej sodą lub samą wodą. Na skórze znajdują się toksyny i trzeba się ich w ten sposób pozbyć.

 
Dla kobiet z ciężkim bólem i zastojem w macicy warto robić okład codziennie, oprócz dni miesiączki bądź innego krwawienia.

Jeśli problemy są mniej poważne – można stosować okład 3 razy w tygodniu.

Później można zmniejszać częstotliwość okładów.

Zaczynałam swoją przygodę od codziennych okładów i tak przez dobre kilka miesięcy. W tej chwili stosuję podczas owulacji – kiedy czuje pobolewanie w podbrzuszu i na około tydzień przed miesiączką.

Nie stosuj okładów podczas miesiączki bądź gdy jesteś w ciąży.

Okłady z oleju rycynowego stosuje się często przy chorobach takich, jak: wrzody trawienne, samoistne nadciśnienie, zapalenie wyrostka robaczkowego, nieżyt żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie okrężnicy, infekcyjne zapalenie wątroby, niedrożność jelit, zapalenie kości i stawów, ból głowy, pęknięcie odbytu, bóle brzucha z trudnością odnalezienia przyczyny, krwiak otrzewnej, hemoroidy.

Jest to również środek silnie przeczyszczający.

Wstępne badania skuteczności okładów z oleju rycynowego, przeprowadzone na George Washington University School of Medicine, wykazują, że poprawiają one funkcjonowanie układu odpornościowego.

sprawdzone preparaty na kobiece dolegliwości znajdziesz w sklepie Womens Matters

 

Proszę podziel się tym artykułem z innymi Kobietami! Wspierajmy wzajemnie swoją kobiecość 🙂19 komentarzy do “Okłady z oleju rycynowego dla zdrowia macicy”

  • women

   29.11.2016

   🙂 z czystym serce polecam spróbować!

 1. Magda

  29.11.2016

  Coś dla mnie, choć sama nie wpadłabym na pomysł okładów, do tego w takiej częstotliwości 😉

  • women

   29.11.2016

   ale jak przyjemnie poświęcić sobie godzinę dziennie :)!

 2. Agnieszka

  5.11.2017

  Tylko jak sobie radzić, kiedy te krwawienia są bardzo długie? W dodatku wysoka krzepliwość krwi ogranicza możliwości fitoterapii…
  Można wcierać olej bez podgrzewania? Czy taki nieogrzany będzie zwiększał ryzyko krwotoku???

  • women

   22.11.2017

   Olej nie zwiększa ryzyka krwotoku, to co jest tutaj ewentualnie “niebezpieczne” podczas menstruacji to termofor – czyli temperatura, która może wzmóc krwawienie. Warto poszukać przyczyny dlaczego krwawienia są długie – pytanie jak długą trwają ?

 3. Agata

  18.11.2017

  Proszę o informacje, czy takie okłady można stosować przy bliźnie po CC? (Blizna ma pół roku)?

  • women

   22.11.2017

   Tak, można stosować. Nie powinno się nic dziać.

 4. Magda

  7.12.2017

  Witam mam mięsniaka macicy nie dużego i nadżerke czy mogę wcierać olej rycynowy czy raczej robic okłady z oleju która metoda lepiej zadziała proszę o poradę.

  • women

   10.01.2018

   Okłady są o tyle cenne, że nakładamy na nie jeszcze termofor, który bardzo fajnie ogrzewa nam podbrzusze wzmagając proces porusza krążenia. Także jestem zwolennikiem okładów. Poza tym to tez czas dla nas – na tzw relaks 🙂

 5. EWA D.

  14.12.2017

  Mam 61 lat- Mięśniaki ,macicy. Czy mogę stostować okład z oleju recynowego przez całą noc i jak często? Ewa D.

 6. Monika

  23.02.2018

  Jaki olej jest najlepszy do okładów, rafinowany z apteki czy zimnotłoczony?

 7. krystyna

  3.03.2018

  Super sprawa, sama stosowalam przy ataku kamieni w woreczku zolciowym, dodam ze codziennie nasaczalam ten sam oklad /nie trzeba nowego/.Juz po 3 zabiegu calkowicie ustepowal bol.Ostatnio bol gardla tez oklad na cala noc z oleju i rano juz po bolu.

 8. Marta

  24.03.2018

  Czy komus zmniejszyl sie lub wchlonal guzek endometrialny dzieki stosowania okladow z olejku?

 9. Agnieszka

  13.07.2018

  Witam, czy okłady pomagają na torbiel dermatoidalną? Czeka mnie zabieg i chciałabym spróbować jakiś metod alternatywnych. Jednak operacja to operacja. Lepiej unikać jak się da:) torbiel 4×6 cm. Może jest szansa żeby się chociaż zmniejszył. Czy jest to skuteczne? Dziękuje i pozdrawiam

 10. Gosc

  22.07.2018

  Mam wkładkę hormonalną czy mogę robić oklady

 11. Go

  22.07.2018

  Mam wkładkę czy mogę robić oklady

 12. Agnieszka

  23.09.2018

  Czy okłady z oleju rycynowego pomogą przy niedroznych jajowodach ?

Trackbacks/Pingbacks

 1.  Mięśniaki macicy - naturalny zestaw ratunkowy do walki z guzami! • Women's Matters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *