Napój z pyłkiem pszczelim na poprawę Twojej witalności

Przepisy/ Receptury |
Napój z pyłkiem pszczelim na poprawę Twojej witalności

Pyłek pszczeli to energetyczny i odżywczy tonik !

Środek zimy to trudny czas dla naszej energii witalnej. Połowa miesięcy zimowych za nami, słońca prawie nie widzimy, zimno, szaro i buro! Trudno tryskać energią w tym czasie 🙂!

Na szczęście możemy się wspomóc! Pyłek pszczeli – uważany jest za jeden z najbardziej kompletnych pod względem odżywczym spośród spotykanych w naturze produktów, zawiera niemal wszystkie składniki, jakie potrzebne są człowiekowi.

Zawsze powtarzam – jak nie będzie pszczół nie będzie i nas 🙂 !

W wielu kulturach na świecie znajduje on zadziwiająco szerokie zastosowanie – wykorzystywany jest w celu wzmocnienia wytrzymałości i witalności, zapewnienia długowieczności, wspomaga leczenie chorób przewlekłych, regulowania pracy jelit, tworzenie krwi, przeciwdziałania infekcjom takim jak wirusy czy grypa.

W pszczelim pyłku kwiatowym zebranym z wielu gatunków roślin odkryto do tej pory ok. 250 różnych aktywnych substancji m.in białka, aminokwasy, tłuszcze, węglowodany, fenole, witaminy, minerały, kwasy nukleinowe (DNA, RNA), fosfolipidy, fitosterole, flawonoidy. Prawdziwa odżywcza bomba!

Połączmy pyłek kwiatowy z ostropestem i siemieniem lnianym i uzyskamy odżywczy napój, który dodatkowo zadba o naszą wątrobę (ostropest) oraz jelita (siemię lniane)

Piję ten napój codziennie rano.

Jak go przyrządzić :

łyżeczkę pyłku, siemienia i ostropestu zalewam na wieczór zagotowaną, nieco odstaną wodą. Rano dolewam ciepłej wody i piję tuż po wstaniu. Można dodać również nieco kurkumy (dla rozgrzania i wzmocnienia trawienia) !

Oby do wiosny 🙂!

pyłek możecie kupić tutaj http://womensmatters.pl/produkt/pylek-kwiatowypszczeli-190g/

ostropest tutaj http://womensmatters.pl/produkt/olvita-ostropest-plamisty-mielony/

siemię lniane tutaj http://womensmatters.pl/produkt/olvita-siemie-lniane-zlote-mielone-odtluszczone/

P. s. Kiedy przyjmujemy pyłek kwiatowy, warto pamiętać, że zebranie 6-gramowej dawki (tj. jedna łyżeczka) zajmuje pszczole miesiąc, zakładając, że pracuje ona osiem godzin dziennie. Każda kulka pyłku zawiera 2 000 000 ziarenek pyłu kwiatowego, w 1 łyżeczce mieści się 2 500 000 000 ziarenek pyłku.

Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonują pszczoły 🙂!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *