Nadreaktywne dziecko – kompozycje zapachów ..Bacha!

Nadreaktywne dziecko – kompozycje zapachów ..Bacha!

Mama, Tata, noce i dnie…

W temacie nadpobudliwości wśród naszych dzieci  – autorem przemyśleń jest farmaceuta, pan Zbigniew Dreczko

Mam możliwość niemal codziennego obserwowania rozwoju chłopczyka, który ze względu na wyjątkowe poświęcenie jego rodzicielki, od ponad dwóch i pół roku rozwija się normalnie i zachwyca swoją dziecięcą logiką i zaskakującymi nieraz dojrzałymi, jak na ten wiek, wypowiedziami.

Wydawałoby się … nic nadzwyczajnego. A jednak nie.

Wchodząc do supermarketu odczuwam czasami zupełnie inne emocje.

Miałbym ochotę dać klapsa mamie, tacie i dziecku, które krzyczy, wygaduje bzdury, jest pobudzone jak po dopalaczach. Mama i trata patrzą na to i proszą, niemalże jak pani Barbara swojego Tomaszka z „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej, żeby uważał bo zrobi sobie krzywdę, waląc w co się da po drodze i czasami w kogo się da.

Zastanawiam się wtedy, czy również w domu to dziecko ma tyle swobody na podobne zachowania. I jak ono zachowuje się przed pójściem spać i w ogóle o której godzinie idzie spać.

Dlaczego tak nad tym myślę?

Bo z mojego dzieciństwa pamiętam, że był niejako przymus, swoista codzienna dyscyplina, że po godzinie ósmej wieczorem było: siusiu, myciu, paciorek i spać!

Pamiętam też, że nie tylko mama, lecz mój tata przychodził do mojego łóżka i dawał mi całusa na dobranoc. To się pamięta. Bo uczucie bezpieczeństwa było na cały następny dzień.

Myślę, że dzisiejsza rola kobiety i mężczyzny powinna wrócić do tych nieco konserwatywnych metod. Może więcej  obecności ojca, w tak ważnym momencie jak zasypianie, wpłynęłoby na zmniejszenie ilości małych „terrorystów”  w marketach.

Mało ludzi, a nawet ludzi lekarzy, skłonnych jest uwierzyć w to, jak ważny jest to moment, mogący decydować o naszych stanach emocjonalnych w przyszłości.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że najcięższe czarne myśli o zmartwieniach, kłopotach i problemach nawiedzają nas w chwili zasypiania.

 

Dziecko jeśli miało jakieś ekscytacje w ciągu dnia, a przed zaśnięciem poczuje ciepło rodzica, też właśnie ciepło ojca … tatusia, zapomina o nich i zasypia w cieple emocjonalnej ekstazy, zapomnienia o zewnętrznych przeżyciach.

Skutek takiego dzieciństwa daje też się zauważyć w późniejszym życiu młodzieńczym i dorosłym. Nie zapominając też o budowanym w ten sposób trwałym związku z ojcem, którego nie da się stworzyć na zamówienie, kiedy będzie potrzebny kontakt z już nieco doroślejszym dzieckiem i uczestniczenie w jego problemach.

Ale też bez czegoś takiego jak u Niechciców w „Nocach i dniach”, czyli  bez nadmiernej nadopiekuńczości pani Barbary i rujnowania procesu tworzenia więzi ojca z dzieckiem.

No i tworzenia męskiego autorytetu w oczach kobiety-żony, partnerki.

Wspomnę tylko jeszcze tu na chwilę o dysfunkcjach metabolicznych (otyłość, cukrzyca, a nawet nowotwory, i inne) i chorobach jakie może wywołać w przyszłości brak normalnego, zdrowego pełnego codziennego snu  w okresie dzieciństwa.

Bo zasypianie, proszę to sobie przypomnieć ze swojego dzieciństwa (własna refleksja bardzo wskazana), to swoistego rodzaju nauka.

Jak wiemy, może być dobra i może być zła. Liczę na tę dobrą, połączoną z czułością i ciepłem.

Nawał codziennych obowiązków, stres zawodowy i wiele innych agresywnych czynników pochodzących z zewnątrz, często, mimo naszej jak najlepszej woli, nie pozwalają nam samym być zawsze w dobrej kondycji emocjonalnej. A ona jest potrzebna nam, aby właśnie dać radę na koniec dnia i pójść do łóżeczka naszego dziecka i przekazać mu dobre emocje przed zaśnięciem. Co-dzien-nie!

Warto zatem wiedzieć i przeczytać o rzeczy następującej:
Kwiaty. Czyż nie są piękne i zawsze urzekają nas swoją różnorodnością i harmonią? Otaczamy się nimi przecież w domu, w ogrodzie. Obdarowujemy nimi naszych bliskich i kochanych. Dają nam poczucie miłego otoczenia i atmosfery. Wyciszają nas.

Kwiaty znalazły również swoje miejsce w harmonizowaniu ludzkich nastrojów i emocji.

Praktyczne ich zastosowanie jest w kroplach Dr.E. Bacha – zobacz TUTAJ

Dla dzieci z przypadłością nadreaktywności (krzyczenie, wrzeszczenie) opisanej powyżej jak w supermakecie, lub budzących się z krzykiem w nocy, albo mających różne fobie, ale też dla dorosłych będących ustawicznie w stanie paniki i przerażenia, a nawet bezsilności wobec różnych sytuacji i … wobec zachowania własnego dziecka, polecałbym na uspokojenie i danie sobie rady z tym całym majdanem stresu 3-5 razy dziennie po 5-7 kropelek:

dziecku: Dr.E.Bach 26 POSŁONEK D4 (Rock Rose) 28 ml – sprawdz tutaj

a dorosłemu:  Dr.E.Bach 41 REMEDIO 5 fiori D4 28 ml. – sprawdz tutaj

Produkty są na rynku jako środki spożywcze. Ze względu na zawartość alkoholu należy uwzględnić to w użyciu, jednak 5-7 kropli, na powiedzmy 100 ml wody, nie powinno stanowić problemu w powolnym wypiciu.

Rozcieńczenie D4 preparatu jest gotowym do użycia, bez potrzeby przygotowywania roztworu z esencji.mag farm. Zbigniew Dreczko

absolwent Wydziału Techniki Farmaceutycznej przy MSZ nr.2 w Łodzi (1975-1977)

absolwent łódzkiej Akademii Medycznej Wydziału Farmacji
specjalizacja: Produkcja Środków Leczniczych (1977-1982).

Od ponad 30. lat zainteresowania związane z homeopatią i medycyną naturalną. Prowadziłem aptekę o profilu homeopatycznym i później kilkanaście lat do 2008 roku firmę Helifarm sp. z o.- przedstawiciela na Polskę leków homeopatycznych firmy Wala Heilmittel GmbH z Niemiec.

W wyniku niekorzystnej dla Polski harmonizacji rynku leków homeopatycznych, leki firmy Wala zostały, jak i kilku innych znanych firm, wycofane z Polski. Od tego czasu Helifarm (www.helifarm.pl) zajmuje się dystrybucją wyłącznie wysokiej jakości naturalnych suplementów diety i certyfikowanych kosmetyków naturalnych.
Od ponad 10. lat interesuję się przyczynami powstawania chorób autoagrasyjnych, a zwłaszcza chorób jelit. Mam wiele osobistych spostrzeżeń i wniosków dotyczących funkcjonowania na co dzień z chorobą jelita grubego. Propaguję potrzebę suplementacji codziennej diety preparatami probiotycznymi. Uważam, że w dzisiejszej rzeczywistości jest to bardzo wspomagająca metoda w zapobieganiu wielu chorobom.

zobacz www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *